Vegyes könyvtétel zenei témában, 4 db: Gál Zsuzsa: Az én zeneszerzőm. Liszt Ferenc.+Az én zeneszerzőm. Bartók Béla. Bp., 1971-1970, Zeneműkiadó. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, és kiadói műbőr-kötés, bakelit mellékletekkel. Várnai Péter: Székely Mihály. Nagy magyar előadőművészek. II. kötet. Bp.,1967,Zeneműkiadó. Kiadó egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, bakelit mellékl...
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+15 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott barna egészbőr-kötésben, kopott borítóval,hiányzó gerinccel, hiányzó színes Horthy Miklós képpel, intézményi bélyegzővel.
Dr. Kós Károly, Szentimrei Judit, Dr. Nagy Jenő: Szilágysági magyar népművészet. Bukarest, 1974, Kriterion. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Függelék: I. Székely Bertalan: A figurális rajz és festés elvei. II. Palágyi Menyhért: Nagy mesterek másolása és a húsfestés problemái. Nemzeti Festészetünk I. Bp.,1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés (Hoffmann és Vastagh),(Fischl Dávid-ny.),4+170 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, egy-két helyen ceruzás aláhúzáss...
Bardi Terézia (szerk.): "Az örömök kertje". Kínaiak, mongolok és mandzsuk Eszterházán. Az Esterházy-kastély hercegi lakosztályának lakk-kabinetje. Bp., 2007, Műemlékek Állami Gondnoksága. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.