12 000 HUF
31,09 EUR, 34,29 USD
Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az egész római történetet Róma alapításától Julianus Apostata haláláig. Rövidsége, használható volta miatt az iskolákban szerte olvasták.