Magyarország történelme, földje, népe, élete, gazdasága, irodalma, művészete Vereckétől napjainkig. III. kötet. A magyar föld. Bp., (1929), Franklin, 470+1 p. Kiadói aranyozott kiadói félbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, szakadt elülső előzéklappal.
Lukinich Imre (szerk.): Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Budapest, 1943, Franklin-Társulat. Kiadói félbőrkötésben, 574+522 p. A kiadói borítója és a gerince sérült, foltos, viseltes. A II. kötetről leszakadt a borító gerince, de a könyvtest egyben van. A második könyv címoldala szakadt.
Dr. Márki Sándor: Az Újkor és a Legújabb kor története. A Műveltség Könyvtára II. 3. kötet. Bp.,1910, Athenaeum. Számos illusztrációval gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kopottas borítóval és gerinccel, hiányzó fémplakettel.
Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Jean Vivié: A filmtechnika története és fejlődése. Bp., 1961, Magyar Filmtudományi Intézet és Filmarchívum. Kiadói papírkötésben, javított kötéssel. Készült 300 példányban, érdekes bejegyzéssel.
Csernok Attila: A komáromi pontonhíd. Bp.,2008,Szerzői kiadás,(OOK-Press-ny.) Kiadói kartonált papírkötés. Lugossy László (1939-?) Balázs Béla díjas filmrendező saját kezű dedikációjával.
Werner Richter: Rudolf trónörökös élete és tragikus halála. Fordította Halász Ernő. Bp., é.n., Béta. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott, kissé hiányos papírborítóval.
Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil' humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p. Filippo Scolari (cca 1368 - 1426) (Filippo Buondelmonti degli Scolari, Pippo Spano) vagy Ozorai Pipó. Zsigmond (1368-1437) magyar és cseh király, német-római császár bizalmasa, tanácsadója, kiemelke...
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall' Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet. Giovanni Francesco Geme...