Friedjung Henrik: Harc a német hegemóniáért (1859-1866) I-III. kötet. Fordította: Junius. Átnézte: Dr. Hoffmann Frigyes. Bp., 1902-1904, MTA. Kiadói aranyozott gerincű zöld egészvászon-kötésben, kis kopásoktól eltekintve jó állapotban.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.
Magyar művelődéstörténet. Szerk.: Domanovszky Sándor. 1-5. köt. Szekszárd, 1993, Babits. Hasonmás kiadás! Kicsit kopott műbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
László Gyula, Rácz István: A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1983, Corvina. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér és színes képekkel.
Horváth Jenő: Szavójai Jenő herceg. A dunai monarchia kialakulása. Bp., (1941), Cserépfalvi, 333+1 p.+ 8 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott aranyozással, kissé sérült gerinccel.
Hóman Bálint: Szent István. Bp.,(1938), Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.