Dr. Karl Friedrich Hermann: Lehrbuch der griechischemn Antiquitäten. Dritter Theil. Heidelberg, 1852, J.C.B. Mohr.,XII+360 p. Korabeli kopottas kartonált papírkötés, foltos lapokkal, hiányzó címlappal, német nyelven. Kerényi Károly (1897-1973) klasszika-filológus, vallástörténész, egyetemi tanár, MTA tag, a modern görög mitológiai kutatás egyik legnagyobb alakjának ex libris-ével (Caroli Kerényi....
Kossuth Lajos Iratai. V. kötet: Történelmi tanulmányok. Első rész: 1860-1863. (Magyar ügyek.) Második rész: 1863. (Lengyel forradalom.) Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1895, Athenaeum, XI+500+3 p. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
Gróf Széchényi István összes munkái XIII. kötet: Széchényi István naplói IV. kötet. (1830-1836.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Dr. Viszota Gyula. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai. Fontes Historiae Hungaricae Aevi Recentioris. Bp.,1934, Magyar Történelmi Társulat,(Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt.-ny.), LXXII+754 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval,...
Csikós - Hegedűs - Horváth - Ö. Kovács: Vidéktörténet 1. Életvilágok és társadalmi gyakorlatok a 18-20. században. Bp., 2017, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.