Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Illusztrálta Nagy Sándor. Bp.,(1930), Szent István Társulat. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Trócsányi Zoltán: Magyar régiségek és furcsaságok. I. kötet. A borító Végh Gusztáv munkája. Bp., é.n.,Dante. Kiadó illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, laza, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
1917-1918 Irodalomtörténet 3 száma. Szerk.: Pintér Jenő. 1917. november-december, VI. évf. 9-10. füzet, 1918, január-február, szeptember-december, VII. évf. 1-2.,7-10. füzet. Bp., 1917-1918, Magyar Irodalomtörténeti Társaság. Kiadói papírkötés, az egyik borítója szakadozott, sérült, egy másik foltos.
Az Otthon könyvtára sorozat 11 kötete Eredeti magyar novellák és elbeszélések I-II., Eredeti magyar novellák és elbeszélések IV. kötet: Hazai Hugó: A császár népei. Eredeti magyar novellák és elbeszélések V. kötet.: Majthényi József: Eredeti magyar novellák és elbeszélések. Egy vármegye a törökvilágban és egyéb elbeszélések. Ányos Gyula és egyéb elbeszélések. Révész Gyula: Az Urhiday-leányok. ...
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
A magyar család aranykönyve. Útmutató a családi élet minden ügyében. II. kötet: Családi nevelés és a családi élet külső vonatkozásai. Bp., 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., VII+696 p. Díszesen aranyozott gerincű, dombornyomásos kiadói egészbőr díszkötésben, kopott gerinccel, egy szakadt, részben kijáró kihajtható illusztrációval (160.-161. oldal.) Csak II. kötet. A kötetek szecessziós dísz...