Herczeg Ferenc emlékezései. II. kötet: A gótikus ház. Bp.,1940, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, névbejegyzéssel. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt, dátumozva.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány
Gábor Áron: Évszázados emberek. Los Angeles-München, 1971, XX. Század, (Ledermüller Olivér-ny.), 365 p. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. A szerző által dedikált, Gábor Áron (1911-1982) újságíró, író Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, volt nyilas politikus, Mikes Kelemen Kör alapítójának, dátumozva (1971.)
Karinthy Frigyes: Nem mondhatom el senkinek. Bp., é.n. (1930), Athenaeum, 64 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, az eredeti elülső papírborító kissé foltos.
Karinthy Frigyes: Martinovics. Ascher Oszkár utószavával. Hincz Gyula szövegközti rajzaival. Bp., 1947, Új Idők (Singer és Wolfner), 30 p. Kiadói rajzos papírborítóban, jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Ki kérdezett..? (Címszavak a nagy enciklopédiához.) Bp.,1926,Singer és Wolfner. Első kiadás! Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, jó állapotban.