Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye I-II. kötet. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1910), Országos Monográfia Társaság, (Légrády-ny.),XII p.+1 t.+491 p.+6+577 p.
Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, a II. kötet borítója némileg sérült, kissé sérült gerinccel.
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1908, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p. 31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kisebb sérüléssel.
(Thomas) Moore: Egy irlandus' útazása az igaz vallás' felkeresése végett. Irland népe' ősi hitének védelmére jegyzésekkel felvilágosítva. I-II. füzet. Nagyváradon, 1836, Tichy János, 294+285+9 p. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, az elejéről és a végéről két-két lap kijár, az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Katona [István], Stephanus: Historia metropolitanae Colocensis Ecclesiae. Concinnata studio Stephani Katona. Pars I-II.
Pars I.: Complectens archi-episcopos Colocenses ante cladem Mohatsianam, cum prodromo geographico de veteribus incolis, hodiernisque parochiis huius dioecesis. Pars II.: Complectens archiepiscopos Colocenses post cladem Mohatsianam, cum epilogo biographico de Colocensibus, canonicis et parochis, vivis et defunctis.
[Kalocsa] Colocae, 1800. Typis Scholarum Piarum. 534 + [6] p. Térkép hiányzik 70. oldalnál 5 oldal sérült; 495 + [5] p. Első kiadás.
Fűzve, sérült papírkötésben.
A kalocsai érseki egyházmegye története.
Ferenczi Imre-Molnár Mátyás: Fordulj kedves lovam... Rákóczi és kuruc néphagyományok Szabolcs-Szatmárban. Szerk.: Csallány Dezső. Bevezetőt írta: Ferenczi Imre. Vaja, 1972, Járás Tanács VB.-Megyei Múzeumok Igazgatósága (Nyíregyháza)-Vay Ádám Múzeum Baráti Kör, (Gyula, Békés megyei Nyomdaipari Vállalat-ny.), 356+3 p. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Ritka!
Az egyik szerző, Molnár Mátyás (1923-1982) pedagógus, népművelő, a vajai Vay Ádám Múzeum alapító igazgatójának dedikációjával Máder László (1939-2017) népzenekutató, a Magyar Rádió népzenei rovatának szerkesztője.
Nagy Géza: Mesék, mondák Karcsáról és Karosból. Karcsa, 1973, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tanács VB. Sátoraljaújhelyi Járási Hivatala-Karcsa Községi Közös Tanács-Új Tavasz Termelőszövetkezet,(miskolc II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár-ny.),212 p. Kiadói papírkötés. Megjelent példányban. Nagyon ritka!
Szekszárd megyei város monográfiája. Összeállította: vitéz Vendel István. Szekszárd, 1941, Molnár-féle Nyomdai Műintézet Rt-ny., 364 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kis kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
1905 Zólyom vármegye községei és egyéb lakott helyei hivatalos neveinek jegyzéke. A magyar kir. belügyminister megbízásából kiadja az Országos Községi Törzskönyvbizottság. Bp.,1905, Pesti Könyvnyomda Rt., 14 p. Kiadói papírkötés, a lapok alsó szélei szakadozottak.
Dr. Sebők Imre: A Szaharában. Bp.,(1912.). Szent- István-Társulat, 357+3 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, néhány kissé foltos lapszéllel, ajándékozási sorokkal.