Dr. Gáspár Ferencz: A Föld körül. I., III., IV., VI. kötetek Összesen 4 kötet. Vámbéry Ármin előszavával. Budapest, 1906-1908, Singer és Wolfner, Nagyon sok képpel, illetve mellélettel illusztrált. Kötetei festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. A borítók kopottasak. De belül alapvetően jó állapotban van.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
A. E. Johann: Bolyongások New-Yorktól Alaszkáig. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Fekete fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Jó állapotban
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg und Teile von Salzburg und Kärnten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1923, Karl Baedeker, XL+512 p. 37. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, pár helyen amatőr módon javított kötéssel, egy térkép kijár, egy lap (31-32.) szakadt, sérült. / Linen binding, some pages repaired, one page damaged, one map ...