1918 Világháborús emlék porcelán, feliratozott napi vaj fejadag tartó. Sérült. / World War I. memorabilia. Porcelain butter portion holder. Damaged. d: 9 cm
1915 Világháborús emlék porcelán bonbonniere a szövetséges magyar, osztrák, német államok címereivel /World War I. memorabilia. Porcelain bonbonniere d: 9 cm
cca 1941-1944 Rendkívül érdekes és látványos II. világháborús német katona fotó gyűjtemény 170 db eredeti, nagyrészt harctéri fotó. A megszállt Varsó, a gettó, zsidókkal, keleti front, temetés, tisztek, támadok, díszvacsora, haditengerészet. Birodalmi sasos albumban. / Collection of World war II. photos of a German soldier. 170 photos mainly from the fields and from the occupied Warsaw with the G...
1946-1947 Magyar Honvédelmi Miniszter értesítése 50% nyugdíj csökkentésről, az egyiken Bartóffy Miklós (1882-1964) vezérőrnagy, miniszteri biztos aláírásával.
1913-1918 Kardos József magyar katonatiszt 2. db I. világháborús fotó albuma, valamint fotói, és fotólapjai, összesen 247 db fotó, valamint Schnörch Jenő (1882-1965) altábornagy halálozási értesítője. (1965) Az egyik fotóalbumban, Kardos felirattal, benne 123 db fotóval, közte keleti fronton (pl.: Jurkoutz (Bukovina), Zielona (Lengyelország), Pasiecna, Msana-völgy,Bistrica-völgy, Bistrica-völgy, ...
1938-1939 Német katona fotóalbuma, benne 127 db fotóval, benne részben katonafotóval, részben a pihenés közben (karácsony, szilveszter, sielés...stb) készült fotókkal, német nyelven feliratozva, dátumozva. Korabeli kopottas fűzött bőr fotóalbumban, 7x10 cm és 3x4 cm közötti méretben.
cca 1910-1940 Vegyes militária tétel, db, közte egyenruhásokat, katonákat ábrázoló fotók, 42 db, a hátoldalakon részben feliratozva, részben dátumozva, 13x9 cm és 4x5 cm, és 3 db Rátky László alezredesnek szóló levél, változó állapotban.