Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a gerinc kissé kopottas. A műmellékletek hiánytalanok. Benne Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával.
Mécs László: Megdicsőülés. Mécs László legszebb versei. Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. Nemzeti Művészet. Budapest, 1935, Mécs-Mártoncsik, (Kellner-ny.), 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító foltos, a szélén kis szakadások. Megjelent 300 számozott példányban, ez számozatlan.
Miháltz Pál (1899-1988): Egy élet regénye képekben, Bp., 1933, Szerzői kiadás. [5] + 40 t. (japánfűzésű dupla lapok) Kiadói, linómetszettel illusztrált, zsinórfűzött, kissé sérült borítóban, 33 x 25 cm.
Morvay Győző-Gerecze Péter: A képzőművészetek története. Ifjúsági Könyvtár IV. Bp.,1900,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
Borsos Miklós Kossuth-díjas szobrászművész kiállítása. Tihany, 1965, Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés, egy Borsos Miklóst ábrázoló fotóval (18x12 cm). A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.
Szalay Lajos kiállítása. Bp.,1972, Magyar Nemzeti Galéria-Miskolci Galéria. Kiadói papírkötés. Megjelent 2500 példányban. A művész, Szalay Lajos (1909-1995) által dedikált.
Schaár Erzsébet szobrászművész kiállítása. Székesfehérvár, 1966, István Király Múzeum. Kiadói papírkötés. A művész, Schaár Erzsébet (1905-1975) által dedikált.
Varga Imre kiállítása. Tihany, 1972, Tihanyi Múzeum-Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. A művész, Varga Imre (1923-) által Földes Anna (1930-2017) író, újságíró, kritikus, irodalomtörténész, egyetemi tanárnak dedikált példány.