10 000 HUF
11
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, a gerinc kissé kopottas. A műmellékletek hiánytalanok. Benne Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával.