1962-2009 Vegyes művészeti aláírt és dedikált katalógus, közte aláírt és dedikált meghívókkal, képes és üdvözlő lapokkal, 14 db: Ábrahám Rafael (dedikált, 1993), Duray Tibor (aláírt, 1962), Gy. Szabó Béla: Ember és természet. (Aláírt, 1974), 2 db Budahelyi Tibor (dedikált, 1995, 2001), Kováts Albert (aláírt, 2009), Scholz Erik (aláírt,1986), Pálffy Katalin: Kis szoborkönyv (dedikált, 2000), Halá...
1958-1987 Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógusai, 40 db: Ámos Imre emlékkiállítása (1958), Aba-Novák emlékkiállítás (1962), Derkovits Gyula emlékkiállítása (1965), Berény Róbert emlékkiáltása (1968), Rudnay Gyula emlékkiállítása (1969), Medveczky Jenő Íliász illusztrációi (1969), Schönberger Armand (1970), Kádár Béla emlékkiállítása (1971), Egry József emlékkiállítása (1971), Magyar Grafi...
cca 1956-1998 Iparművészeti Múzeum kiállítási katalógusai, valamint egy iparművészettel kapcsolatos Műcsarnokos kiállítási katalógus, 12 db: Weiner Mihályné: Faragott mézeskalácsformák (cca 1956, 500 pld), Norvég iparművészeti kiállítás (1974, Műcsarnok, Japán fametszetek XVII-XX. száad. (1976), Nihon-ga. Modern japán festmények. (1978), Lamaista világ (1980), Magyar art deco (1985), A magyar sze...
cca 1967-1979 Vegyes művészeti katalógus tétel, 6 db, A herendi porcelán, Molnár László: Herendi porcelán edények, Sikota Győző: Herendi Manufaktúra, Kresz Mária: Virág és népművészet, Pajor Géza: Kínai kerámiaművészet, Univerzum 79/2. 263. kötet: Az agyag művészete. Változó állapotban, az egyik szakadt.
Vegyes könyvtétel, 3 db: 1942 Országos Kerámikai Kiállítás. 1942. Szerk.: Latabár Károly. Bp., 1942, Hollóssy János, 32 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. 1942 Dr. Almási Lajos: Porcellán- és Fayencegyártás. A Mérnöki Továbbképző Intézet Kiadványai XII. kötet. 9. füzet. Bp.,1942, Pátria, 32 p. 1978 Néprajzi Múzeum Füzetei 42. Kresz Mária: A magyar szűcsmunka történeti rétegei. Erdélyi István...
Ferenczi Frigyes: Színművészet (tanulmányok). Szeged, 1914, Bartos Lipót. A szerző dedikációjával a Délmagyarország szerkesztősége részére. Hozzákötve: Szmollény Nándor: Tanulmányok és emlékek. Szeged, 1905, Endrényi Lajos.; Szmollény Nándor: A szegedi magyar nemzeti színészet százéves története. Bp., 1906, Ráth Mór. Kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Herbert Lewandowski Das Sexualproblem in der Modernen Literatur und Kunst. Versuch einer Analyse und Psychopathologie des künstlerischen Schaffens und der Kulturentwicklung seit 1800. Dresden,1927,Paul Aretz, 361+1 p.+8 t. Gazdag képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik lap javított(211/212. oldal. )
Don Péter-Lovas Dániel-Pogány Gábor: Új magyar művésznévtár I-II. kötete (A-K, L-ZS), h. n., 2006, DecoArt Könyvek. Kiadói kartonált papírkötésben, az I. kötet gerincén sérüléssel, a borítók kissé kopottak, karcosak.
Sík Sándor: Esztétika I-III. kötet. I. kötet: A szépség. II. kötet: A mű és a művész. III. kötet: A művészet. Bp.,(1942), Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Első kiadás.
Genthon István: A régi magyar festőművészet. Vác,1932, Pestvidéki Nyomda, 127+5 p.+48 t. (kétoldalas),102 képpel. Aranyozott kiadói bibliofil félpergamen-kötésben, a borítón kis folt, kis kopás, de ettől eltekintve jó állapotban.