Ludwig Friedländer: Valláserkölcsi viszonyok a római császárság fénykorában. Friedländer nyomán magyarra átdolgozta Dr. Bozóky Alajos. Nagyvárad, 1894, Szerzői kiadás,(Ifj Berger Sámuel Könyvnyomdája-ny.), 298+2 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopottas borítóval, laza fűzéssel, az elülső kötéstábla belsején a védőpapíron hiánnyal. Ritka!
Hajós József: Az ősember a modern tudomány világításában. Bp.,1913,Rényi. Átkötött félvászon-kötés, néhány helyen ceruzás aláhúzással, de amúgy jó állapotban.
Magyar humanisták levelei XV-XVI. század. Közreadja V. Kovács Sándor. Nemzeti Könyvtár. Művelődéstörténet. Bp.,1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.