Az első emberek. Az ember származása és őstörténete. Az ember képes története. Szerk.: Göran Burenhult. Donald C. Johanson előszavával. Fordította: Dr. Kordos László. Bp.,1995, Magyar Könyvklub-Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Takáts Sándor: A régi Magyarország jókedve. Bp.,[1929], Athenaeum. Második kiadás. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, névbejegyzéssel, névbélyegzővel.
Féja Géza: Dózsa György. Történelmi tanulmány. Bp., 1939, MEFHOSZ. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban. A szerző, Féja Géza (1900-1978) által aláírt, dátumozott (1939 könyvnap) példány.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp. 1925, Genius Könyvkiadó Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, kis folttal a hátsó kötés táblán.
A magyar történelem képeskönyve. Összeállította Genthon István. Bevezetőt írta Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, XXXVIII+216 p. Gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.) Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Ribáry Ferenc: Világtörténelem. Az ó-kor története. I. kötetek. Bp., 1879, Mehner Vilmos. Kiadói félbőr-kötésben, kopott, két lap szakadt, kijár (27/28., 29/30.)