"Lesz magyar újjászületés." Az új élet hétköznapjai 1944. szeptember 1-1945. május 1. Válogatta és szerk.: Pór Edit-Vásárhelyi Miklós. Bp.,1975,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos borítóval.
Nagy László: "Megint fölszánt magyar világ van..." Társadalom és hadsereg a XVII. század első felének Habsburg-ellenes küzdelmeiben. Bp.,1985,Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Francesco Nitti három műve: Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás. A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) mű...
Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az ...
[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.
Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.