Rambaud Alfréd: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. I. kötet. Fordította: Laukó Albert. Bp., 1890, MTA. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, három térképpel, márványozott lapélekkel.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. III kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, sérült gerinccel
Taine, Hippolit Adolf: A jelenkori Francziaroszág alakulása. Ford. Dr. Toldy László, Csiky Gergely. 1 köt. Bp. 1881. MTA. 1 sztl. lev. 664 l Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egyetlen magyar kiadás.
Politikai Magyarország. Főszerk.: Szász József. II. kötet. Magyarország története Ferenc császár korától 1910-ig. Bp., 1913, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Szövegközti képekkel és önálló táblákkal illusztrálva. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott félig bőr, félig pergamen díszkötésben, Dörner és Heimberg-kötés, gerincén aranyozott címfelirattal, az első kötéstáblán a Szentkoronás címer s...
Szívós Donát: Magyar vagyok. A borító Márton Lajos munkája. Bp.,1943, Korda Rt. Kiadói papírkötés. 1922-es 221. sz. "Anonymus" cserkészcsapat bélyegzőjével.
Bölöny József: Magyarország kormányai 1848-1992. Csatolva: Közös miniszterek - horvát bánok - Fiumei kormányzók 1867-1918. Magyar Országos Levéltár Kiadványai IV. Levéltártan és Történeti Forrástudományok 2. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos papírborítóval.