Vegyes művészeti könyvtétel, 21 db: Közte: Képes politikai és gazdasági világatlasz, Hóman-Szekfű: Magyar Történet 3 kötete, Világtörténet képekben. Újkor-legújabbkor, Varázslatos föld körüli utazás, Shakspere: A Szent-iván éji álom.(1880, Ráth Mór, Konewka Pál rajzaival.), Tóth Béla: Magyar Anekdotakincs. IV. kötet., Nyírő József: Halhatatlan élet, Nyisztor Zoltán: Felhőkarcolók, őserdők, hazátl...
3 db vicc könyv: Kacsó Lajos: Nevet a század, Erőss László: A pesti vicc, A személyi kultusz humora. Ötszáz vicc. Bp.-Debrecen,1974-1989, Zrínyi-Gondolat-Csokonai. Kiadói papírkötés.
Boros Géza: "Folik, vagy nem folik?" Egy kupléénekes emlékei. Bp.,1942, (Klein Jenő-ny.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
Lord Bulwer: Pompeji utolsó napjai. I-II. kötet. Fordította: Sebestyén Ede. Pesti Hírlap Könyvek 86-87. kötet. Bp.,(1939),Légrády. Kiadói papírkötés, az I. kötet elülső borítója kissé szakadozott, gyűrött, a I. kötet borítói valamint a II. kötet elülső borítója foltos, a II. kötet hátsó borítóján kis hiány.
Csurka István: Hamis tanú és más regények. Bp.,(1997),Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőbortóban. A szerző, Csurka István (1934-2012) által Sámán Ildikó (1944-2015) újságíró részére dedikált.
Surány Pál: Úttörők voltak. Az 1919-es Marx Károly úttörőcsapat története. Bp.,1979,Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.