Mikszáth Kálmán: Tavaszi Rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. Sarkokon kopás, néhány lap foltos
Herczeg Ferenc emlékezései. II. kötet: A gótikus ház. Bp.,1940, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, névbejegyzéssel. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által aláírt, dátumozva.
Babits Mihály: Hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp.,é.n.(1941),Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt.,(Hungária-ny.) Kiadói félvászon-kötésben. Számozott (2000/578) példány
Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjúság. Novellák. Bp.,1918, Nyugat,(Pallas-ny.),158+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, a borító és a gerinc kopott, foltos.
Werner Géza Kázmér: A siker receptkönyve. Bp.,(1942),Farkas Testvérek-ny., 159+1 p. Számtalan kreatív, igényes illusztrációval ellátva. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szélén sérüléssel. Benne Schuler József Rt. Turán Irón, ceruza-alakú reklám-könyvjelzőjével. Kereskedelmi reklám tanácsok.
Dóczi Lajos munkái VIII-IX. kötet: Schiller: Wallenstein. II. kötet. Drámai költemény három részben. Fordította: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, jó állapotban.