Johann Christoph Adelungs: Deutsche Sprachlehre für Schulen. Anhang: Kurze Geschichte der Deutschen Sprache. Wien, 1814, B. Ph. Bauer, 470 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, bélyegző és bejegyzésnyomokkal a címlapon, a bélyegzőnyom átüt a következő négy lapon./ Paperbinding, with worn cover, and damaged spine, with stamp and notice on the title page, in German la...
Takaróné Dr. Gáll Beatrix-Dr. Tamás Károly: A közgazdasági elméletek története. Tébe könyvtár 94. Bp.,é.n.,Tébe, 495 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, az könyvtest elvált a borítótól, a fűzése laza, de a lapok épek, tiszták és hiánytalanok.
Garamszegi (Lubrich) Ágost: Neveléstudomány. IV. kötet: Különös tanítástan. Bp.,1878, "Hunyadi Mátyás" Intézet-ny., 500 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Magyar-latin szótár a középiskolák számára. Szerk.: Burián János. Bp.,1899, Franklin. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Ukrán-magyar szótár. Összeáll.: Katona Lóránt. Bp. - Uzshorod, 1963, Akadémiai - Kárpátontúli Területi Kiadó. + Magyar-ukrán szótár. Összeáll.: Csucskea, P. P. et al. Bp. - Uzshorod, 1961, Akadémiai - Kárpátontúli Területi Kiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.
Francia-magyar és magyar-francia nagy kéziszótár. Francia-magyar rész. Szerk.: Sauvageot Aurélien. Bp.,é.n., Dante. Francia és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Magyar és francia zsebszótár tekintettel a két nyelv szólásaira. Szerk.: Ujváry Béla. II. Magyar-francia rész. Bp., é.n., Athenaeum. Negyedik, javított és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.