[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. k...
Josephus Verner: Philosophia Moralis. Pestini (Pest), 1835, Tratner-Károlyi, 16+488 p. Latin nyelven. Átkötött modern papírkötés, foltos, az utolsó pár lap sérült.
Ch. R. Gibson: A tudomány hősei. Angolból fordította és a két Bolyai életrajzával megtoldotta Halász Gyula. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Wildner Ödön: Nietzsche romantikus korszaka. Társadalomtudományi Könyvtár VIII. Bp., 1907, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat, X+228 p. Korabeli egészvászon-kötésben, jó állapotban
Pauler Ákos: Aristoteles. Filozófiai Könyvtár 1. kötet. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1922, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 153+1 p. Átkötött félvászon-kötés, az utolsó két lap javított, az eredeti papírborítót az elülső szennylapra kasírozták, egyébként jó állapotban.