16940.
329. Closed Online auction
Books: Natural sciences, Medicine
4 000 HUF
Euklides elemei XV. könyv. Fordította: Brassai Sámuel. Pest, 1865, Eggenberger Ferdinánd, (Emich Gusztáv-ny.), XIV+635 p. Oldalszámozáson belül több száz szövegközti negatív-fametszetű ábrával illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal. Egyetlen kiadás. Brassai Sámuel (1800-1897) az utolsó erdélyi polihisztor, az ógörög geometriai alapmű első teljes fordítója. Dr. Zányi László (1905-?) piarista matematika, és fizika szakos tanár. Több neves gimnázium tanárának névbejegyzésével.