Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp.,(1936),Athenaeum, 239+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, számos Karinthy műtétjére vonatkozó beragasztott újságcikkel. A szerző által dedikált.
Móricz Zsigmond: Magyarok. Bp.,é.n.,Athenaeum. Hatodik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, részben kijáró lapokkal.
A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) által "Nyilas Kálmán bátyáméknak szeretettel.", 1929. VI. 29., Csécse.
Kós Károly: Varjunemzetség. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár,é.n.,Erdély Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Kós Károly (1883-1977) által aláírt.
Molnár Ferenc: Égi és földi szerelem. Dráma 5 felvonásban. Rippl-Rónai József öt kőnyomatú képmellékletével. Bp., 1922, Pantheon, 159 p.+ 5 t. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy-két foltos lappal, Molnár Ferencre vonatkozó beragasztott kézírással. Számozott (500/15.) példány. Molnár Ferenc és Rippl Rónai József aláírásaival.
cca XVI. század utolsó harmada: Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim: De incertitudine et vanitate scientiarum declamatio invectiva, ex postrema authoris recognitione. (A tudományok hiábavalóságáról és bizonytalanságáról.)[hn.,én.,kn.] Lapszámozás nélkül. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány lap szélén restauráció nyomaival, a címlapja hiányzik, néhány lapszéli bejegyzéssel.
Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim(1486-1535) kalandos életű reneszánsz filozófus, író. A mű a kor
enciklopédikus művészeti és tudományos tárházát adja. Egyben keserű szatíra is a XVI. század műveltsége és tudománya ellen.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral.) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó címképpel.