10 000 HUF
13
cca XVI. század utolsó harmada: Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim: De incertitudine et vanitate scientiarum declamatio invectiva, ex postrema authoris recognitione. (A tudományok hiábavalóságáról és bizonytalanságáról.)[hn.,én.,kn.] Lapszámozás nélkül. Átkötött modern félvászon-kötés, néhány lap szélén restauráció nyomaival, a címlapja hiányzik, néhány lapszéli bejegyzéssel. Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim(1486-1535) kalandos életű reneszánsz filozófus, író. A mű a kor enciklopédikus művészeti és tudományos tárházát adja. Egyben keserű szatíra is a XVI. század műveltsége és tudománya ellen.