Dr. Cserey Adolf: Növényhatározó vagyis vezér a virágzó növények neveinek könnyű és biztos kikereséséhez. Selmecbánya, 1894, Joerges Ágost Özv. és Fia, LXXXIV+730+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
Dr. Kollmanné lemhényi Dávid Andrea: A gyakorlati főzés tankönyve. Bp.,1939, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
Dr. Istvánffi Gyula: Tanulmányok a szőlő fakórothadásáról. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet közleményei. II. kötet. Szerk.: Csik-mádéfalvi Dr. Istvánffi Gyula. Bp.,1902, Pallas Rt.,VII+290 p.+I-XXIV t (számozott, színes, kétlapos lithográfiák.) Kiadói papírkötés, a szöveg részen felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban, a kötése sérült, szétvált, a gerince ...
Dr. Éhik Gyula: Prémek és prémes állatok tenyésztése. Ezüstróka, nyérc, nyest, szkunk, nutria, házinyúl. Bp.,1934, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel.
Dr. Töttős Gábor: A szekszárdi szőlő és bor. A történelmi bordvidék története a kezdetektől a II. világháborúig. Szekszárd, 1987, Szekszárdi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
2 db szőlészeti szakkönyv: Kriszten György: A szőlő helybenoltása, döntése, bujtása (Bp., 1973); Prohászka Ferenc: Szőlő és bor (Bp., 1973). Papírkötésben, jó állapotban.