Barthélemy-Saint Hilaire: A philosophia viszonya a természettudományokhoz és a valláshoz. Fordította: Péterfy Jenő. Bp., 1890, MTA, VIII+196 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban
Lewes, György Henrik [George Henry]: A philosophia története Thalestől Comteig. I, III. köt. Fordította: Dr. Bánóczi József. Bp.,1876-1878, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, intézményi bélyegzővel, az I. kötet borítója foltos, a gerince sérült.
Aristotelés: Az Athéni állam. / Pseudo-Xenophón: Az Athéni Állam. Fordította: Ritoók Zsigmond. A bevezetést és a magyarázatokat írta Sarkady János. Görög és Latin Írók. Scriptores Graeci et Latini 2. Bp.,1954, MTA, 281+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, a tartalomjegyzék fordítva van bekötve, görög és magyar nyelven. Jó állapotban. Megjelent 1200 példányban. Első teljes magyar fordítások.
Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Ford.: Fredericzky M. és Irmei Ferenc. Bp.,1907, MTA. Korabeli egészvászon-kötés, kopottas gerinccel belül jó állapotban.
Schwegler Albert: A bölcselet története. A Koebber-től átnézett és bővített tizenötödik kiadás után. Bp.,1912, Franklin, 557 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, foltos gerinccel, foltos címlappal és elülső előzéklappal, egyébként jó állapotban.