Rózsa György: Városok, várak, kastélyok. Régi magyarországi látképek. Bp.,1995, HG & Társa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, magyar, német és angol nyelven.
Kós Károly: Kalotaszeg. Bp,1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Gyula város rövid leírása. Bp.,1897, Dobay János, 32 p.
Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, hiányzó képekkel és térképpel, a 32 oldal után bekötött üres lapokkal, rossz állapotban.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval, négy lap kijár.