Nagy Imre: Viharos emberöltő. (Facsimile kiadás és átírás!) Bp., 2002, Nagy Imre Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
A nagy francia forradalom és Napoleon. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. III. kötet. Adorján Andor-Seress László: A rémuralom. Bp., é.n.,Országos Monografia Társaság. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képpel. Hátsó borítón egy folttal .
Vegyes könyvtétel, 2 db: McCarthy, Justus: Anglia története korunkban. I. kötet. Fordította: Szász Béla. Bp.,1885, MTA, VIII+618 p. Kiadói aranyozott zöld egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. Sorel Albert: Európa és a francia forradalom. Bp., 1888, MTA,, VIII+714 p. Kiadói aranyozott zöld egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel...
Vegyes könyvtétel, 5 db: Bethlen István emlékirata 1944 (Zrínyi,1988), Náray Antal visszaemlékezése 1945 (Zrínyi, 1988), Horthy Miklós - dokumentumok tükrében- (Balassi, 1993, foltos), Várnai Gyula: Puszta ország (Az én világom, Kozmosz, 1988), Shvoy Kálmán titkos naplója és emlékirata 1918-1945 (Kossuth, 1983.) Kiadói papírkötésben, és kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban. ...
A magyarok bejövetele. Szűcs Árpád bevezetőjével. Bp.,1989, Háttér Kft. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. Facsimile kiadás.
Dr. Légrády Ottó: Giustizia all'Ungheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition
Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Bp., [1916], Otthon Nyomda. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott szecessziós félvászonkötésben, kopott,foltos borítóval, sérült borítósarkokkal, szakadt címlappal.