Kossuth Lajos Iratai. IV-V. kötet. IV. kötet: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. V. kötet: Történelmi tanulmányok. Első rész: 1860-1863. (Magyar ügyek.) Második rész: 1863. (Lengyel forradalom.) Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894-1895, Athenaeum, XXI+552+XI+500+3 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopotta...
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1857, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XX+370+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerin...
Gróf Széchényi István naplói. V. kötet. (1836 május 8.-1843.) Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Dr. Viszota Gyula. Gróf Széchenyi István összes munkái XIV. kötet. Magyarország Újabbkori Történetének Forrásai - Fontes historiae Hungariae Aevei Recentioris. Bp., 1937, MTA-Magyar Történelmi Társulat, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 4 p.+ 1 t.+XCI+838+4 p. Későbbi kissé kopottas félvász...
László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Balla Antal: Magyarország története. Bp., [1942], Singer és Wolfner. Térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Kopácsi Sándor: AZ 1956-os magyar forradalom és a Nagy Imre per. Tanúk-korukról. New Brunswick, 1980, Magyar Öregdiák Szövetség - Bessenyei György Kör, 64 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
A reakció ellen. A Szociáldemokrata Párt harca. Hősköltemény és krónika. Szerk.: Dr. Révész Mihály. Bán Antal, Büchler József, Erdődy János, Hámori László, Kéthly Anna, Dr. Ries István, Solti Lajos, Szakasits Árpád és Száva István munkálkodásával. Bp.,(1945), Népszava, 159 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.