Farkas Gyula: Az asszimiláció kora a magyar irodalomban. 1867-1914. Bp.,(1938), Magyar Történelmi Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Camille Flammarion: Stella. Fordította: Tóth Béla. Bp.,é.n., Légrády, VII+414+2 p. Harmadik kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Denise grófnő: A női szépség ápolása. Szabóné Nogáll Janka kísérőlevelével. Bp.,1895, Divat Szalon, 8+173+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, foltos lapszélekkel.
2 db Ady Endre könyv: Vallomás a patriotizmusról. Cikkek. Bukarest,1957,Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, kissé kopott borítóval. Poéta és publikum. Publicisztikai gyűjtemény. Bukarest, 1967, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
Erdélyi írók és művészek almanachja 1892. Szerkesztették: Fekete Béla, Miskolczi Henrik. Budapest-Kolozsvár. 1892. Révai Testvérek. 247 l. Korabeli, kopottas félvászon kötésben
Nemes Nagy Zoltán: Katasztrófák a szerelmi életben. Sexualpathologiai tanulmány. 1-2. köt. Bp., 1931, Aesculap,(Kunossy Rt.-ny.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.