Der Eisenbahnwesen der Gegenwart dargestellt auf Grund der Verhältnisse der Deutschen Bahnen. I-II. kötet. Berlin, 1911, Reimar Hobbing, 647 p.+ XII t.+ 1 színes, széthajtható térkép melléklettel (Die deutschen Eisenbahnen, 1:1800000, 61x71 cm.) Rendkívül gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt könyvtári példány./ Linen-binding, with little bit worn cover, former library copy, in German language.
Ernst Kreissig: Theoretisches aus dem Waggonbau. Berlin,(1925),Laubsch&Everth. 3. kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész névbejegyzésével.
G. Sz. Rilejev-P. K. Krüger-V. N. Kazakov- B. I. Vilkevics: A diesel-villamosmozdonyok üzeme és a diesel-vontatás. Bp.,1954, Közlekedési Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 760 példányban.
Dr. Erdélyi Tibor-Maráz Béla-Trencséni Zsigmond: Vasúti vontatójárművek üzeme és üzemi berendezései. Bp.,1979, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 1300 példányban.
Párkai István: Motorkocsik és motormozdonyok. Bp.,1954, Tankönyvkiadó. Átkötött kopott félvászon-kötés. Megjelent 500 példányban. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész névbejegyzésével.
Horst Weigelt-Ulrich Langner: 44 Jahre Zeitgeschichte Chronik Deutsche Bundesbahn. Darmstadt,1998, Hestra-Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban./
Paperbinding, in German language.
1942 Organ für die Fortschritte des Eisenbahnwesens. 97. évf. Berlin, 1942, Julius Springer. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 68-85. oldalak között fénymásolattal pótolt lapokkal, 186-193. oldalak között a lapok sérültek, javítottak. /Linen-binding, with damaged and restore pages (186-193 p.), and photocopied sheets (68-85. p.), in German language.
Vasúti engedélykérők és üzemeltetők könyve. Szerk.: Csárádi János, Hartyányi István. Bp.,1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.