Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alján kisebb sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 2000 példányban. Ritka!
Liber Endre: Budapest-fürdőváros kialakulása különös tekintettel a székesfőváros községi fürdőpolitikájára I. Bp. (1934.) Bp. Szfv. Statisztikai Hivatala.. 402 l. Félvászon kötésben.
Dr. Tarnóczi János: A Szent István bazilika éneklő kövei... - A templom története és műemlékei. - Bp.,1938, Sz. István Bazilika. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas gerinccel.
A Duna-völgy. Magyarázó. a Magyar Földrajzi Intézet Rt. kiadásában. Megjelent a "Duna-völgy és környéke" c. 1:1000.000 léptékű térképéhez. Szerk.: DR. Rónai András-Dr. Teleki Géza.
[Bp.,1948, Egyetemi Nyomda], X+388 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Budapester Bilderbuch. Összeállította Genthon István és Nyilas-Kolb Jenő. Előszóval ellátta Kovácsházy Vilmos. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. kötet. Szerk.: Nyilas-Kolb Jenő. Bp.,é.n., Somló Béla, 171 p. 17.-158. oldal között gazdag fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, foltos, egy lapszélen kisebb hiánnyal.
[Székely Lajos]: Gyula város rövid leírása. Gyula, 2000, Kner-Tevan. Kiadói egészvászon-kötés, Gyula város térképével. Dobay János 1897-es kiadásának reprintje!
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben I-III. (reprint) 1986, Európa. Aranyozott, festett egészbőr kötésben, szép állapotban. Kiadói tékában.
Esztergom szabad királyi város címeres kiváltságlevele. 1725. Szerk., az ismertetőt és a címerleírást írta: Dr. Csáky Imre. Bp.-Esztergom,2004, HÍD Marketing és Térképészeti Kft.- Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói bársony-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (1000/435.) példány.
Lestyán Sándor: A hetvenötéves Szentesi Takarékpénztár. A szöveget írta és a képanyagot összeállította: - -.Szentes, 1944, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Leányintézete, (Bp., Posner Grafikai Műintézete Rt.-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne a 75 éves jubileumi ünnepségre szóló meghívóval, valamint a Szentesi Takarékpénztár takarékpénztár betétkönyvével, a hátoldalán a takarékpénztár székházáról készült grafikával (Kner nyomda.)
Erdély. Kéziratként. Budapest Székesfőváros Elektromos Művei. I. évf. 4. szám. Bp.,(1940),Müller és Berger Könyvnyomdai Műintézet, 32 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos borítóval.