A kalevalából. A Lemminkäjnen-rúnók. Fordította, bevezetéssel, és jegyzetekkel ellátta: Vikár Béla. Magyar Könyvtár 209. Bp.,(1901), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 79+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.
Zrinyi Miklós: Szigeti veszedelem. Obsdio Sigetiana. Az éposz legszebb részei. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Bánóczi József. Magyar Könyvtár 8. Bp.,(1943), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 109 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, javított gerinccel.
Gerhart Hauptmann: A takácsok. Színmű a negyvenes évekből. Fordította: Komor Gyula. Magyar Könyvtár 219. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,(Franklin-Társulat-ny.), 93 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító elvált a gerinctől, ragasztott.
Lord Byron: Beppo. Verses elbeszélés. Fordította Kosztolányi Dezső. Békéscsaba, é.n. (1920,)Tevan kiadás, 37 p. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban. A borító illusztrációja Divéky József munkája. Első kiadás. Tevan-kiadvány.
Kolligátum, Mozgó könyvtár 4 kötete, (egybekötve):
Bródy Miksa: A kulisszák mögül. Az élet komédiái. Első kiadás.
Dr. Szomaházy István: Hochschule der Ehe. Német nyelven.
Lukács Gyula: Tíz perc.
Lengyel Géza: Két állomás közt. Bp.,1908-12, Globus-Engel, 64+60+4+64+64 p.
Átkötött félvászon-kötés, a borítókat nem kötötték be, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, foltos.
Kosztolányi Dezső: Modern költők. I-III. Külföldi antologia a költők arcképével. Tetemesen bővített második kiadás. (Bp. 1921.) Révai. 220 l. 9 t.; 208 l. 7 t.; 278 l. 14 t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben, jó állapotban
Grünhut Adolf: Tanulmányok a spiritizmus köréből. Magnetizmus, szomnabulizmus, mediumizmus. I. kötet. Bp., 1932, Szellemi Búvárok Pesti Egylete. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a hátsó kötéstábla sérült.
Magyar Kabaret. II. kötet. Geiger Richard festőművész rajzaival. (Összeáll. és bev. Hervay Frigyes.) Gyoma, 1912. Kner Izidor, 363+5 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas gerinccel,