Tamási Áron: Ábel. Három rész egy kötetben. Ábel a rengetegben. Ábel az országban. Ábel Amerikában. A bekötési táblát Fenyves Sándor tervezte, a szöveget Buday György tizenöt fametszete díszíti. Budapest, 1937, Révai. Kiadói egészbőr-kötés, sérült gerinccel, a gerince, valamint az elülső kötéstábla felső része javított, de belül jó állapotban.
Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István, illusztrálta Haranghy Jenő. Budapest, én., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, három kijáró illusztrációval, ebből kettő kissé viseltes, 109. oldal ragasztott.
Kölcsey Ferenc: Parainesis. Nagykanizsa,[1896], Fischel Fülöp, 71 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a címlap és a 3. oldal között kissé sérült kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal, 43-44. és 45-46. oldalaknál a lapok sérültek, az elülső szennylap belsején ajándékozási sorokkal.
Harkányi Ede: Babonák ellen. Kísérlet az erkölcsi világ gazdasági alapjainak meghatározására. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1907, Grill Károly. Korabeli egészvászonkötésben.
Szász Károly kisebb műfordításai. Német francia, angol s vegyes költőkből. Magyar családi könyvtár. Bp., 1873, Ráth Mór, VII+246 p. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő-féle kötésben. Szép állapotban.
Beöthy Zsolt: A magyar irodalom kis-tükre. Budapest, é.n., Athenaeum Rt., 216 p. Harmadik bővített kiadás. Kiadói Gottermayer féle aranyozott egészvászon kötésben,
Kozocsa Sándor: Kassai Vidor emlékezései - A művész születésének századik évfordulójára, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Bp., képekkel, kiadói vászonkötésben, jó állapotban