4 000 HUF
10,36 EUR, 11,43 USD
Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek. Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)"