Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrág...
S. Francisco De Sales [Szalézi Szent Ferenc (1567-1622)]: Philothea seu Introductio ad Vitam Spiritualem, ...[Filótea vagy bevezetés a lelkiéletbe.] In Linguam Latinam Translata per D. Martinum Martinez. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1753, Typ. Academicis Societ. Jesu, 4+432+4 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szent Biblia az-az istennek ó és új testamantomában foglaltatott egész szent írás. Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Mellyet e formában leg-először kinyomtattatott P[ethe] F[erenc]. + Szent David Kiralynak és Profetanak száz ötven Sóltári. A Frantzia Nótáknak és Verseknek módjokra, Magyar Versekre fordittattak és rendeltettek Szentzi Molnár Albert által. Mellyeket e formában leg-elö...
Calendarium dioecesanum cleri Weszprimiensis pro anno a Christo nato M.D.C.C.C.XVII. communi dierum CCCLXV. cum duplici indice locorum, et personarum. Weszprimii [Veszprém], 1817, Clarae Szammer, 143+13 p. Latin nyelven. Borító nélküli példány, ceruzás bejelölésekkel, Eöry Antal possessori bejegyzésével. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A...
Engelbert Klüpfel (1733-1811): Institutiones Theologiae Dogmaticae in Usum Auditorum Tertiis Curis Emendatiores. Pars I. Vienna, 1807, J. G. Binz, 24+463 p. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés.
Auswahl vorzüglicher Predigten auf alle Sonn- und Feiertage des Jahres, wie auch bei verschiedenen Gelegenheiten und der heiligen Fastenzeit von einer Gesellschaft katholischer Geistlicher. Dritter Band, drei Hefte. München-Passau-Regensburg, 1830, J. M. Daisenberger, 328+336 p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, foltos lapokkal.
Egyetemes Magyar- s Erdélyországi kath. egyházi névtár az 1863/1864-ik évre. Szerk.: Jászapáthi Imrik József. Első évi folyam. Pest, 1863, Vodiáner F. (Wodianer F.), 1 t.(címkép, Scitovszky János bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek litografált portréja)+ +2+XXVI+584 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
P. Takács Ince: Szent Ferenc rendje. Történeti áttekintés. Bp., 1937, Magyarországi Szentföldi Biztosi Hivatal. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadozott borító szélekkel.