Vegyes helytörténeti könyvtétel, 11 db: Szombathy Viktor: Dunakanyar. Szentendre, 1963,Pest Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+Sztálinváros. Bp.,1958, Corvina. Angol nyelven.+Pethő Tibor: Hévíz és környéke. Bp.,é.n., Panoráma.+Szövényi István: Kőszeg. Szombathely,é.n., Vas Megyei Idegenforgalmi Hivatal.+La Hongrie D'Aujourd'hui. Bp.,1961, Pannonia. Francia nyelven. +4 db Szentendrével kapcsolatos kia...
Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó Tiszavidék földje és népe. Magyarország felfedezése. Szerk: Sárközi György. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, a 174-185. oldalak között sérült lapokkal.
Ungarische Kulturstätten - Foyers intellectuels en hongrie - Hungarian educational institutions - Centri di cultura in ungheria. Bp.,é.n., Magyar Királyi Egyetemi Nyomda. Négy nyelven (német, francia, angol, olasz). Átkötött modern egészvászon-kötés. Rengeteg fekete-fehér fotóval.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1908),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Parádi Ferenc ex libris-szével.