Hidak Heves megyében. Szerk.: Dr. Tóth Ernő. Eger, 1998, Heves Megyei Állami Közútkezelő Közhasznú Társaság, (Egri Nyomda Kft.) Számos képpel, ábrával illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyarország történeti Statisztikai Helységnévtára. 1. Heves megye. Szerk.: Klinger András. Bp.,1991, MTA Történeti Demográfiai Albizottsága-Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés.
Magyarország történeti helységnévtára. Heves és Külső-Szolnok megye, a Jászság és a Nagykunság (1773-1808.) Összeállította és Szerkesztette: P. Kovács Melinda. Bp.,1998, KSH Könyvtár és Dokumentációs Szolgálat. Kiadói papírkötésben. Megjelent 600 példányban. Nagyméretű térkép-melléklettel.
Közelmények Szepes Vármegye múltjából. Szerk.: Dr. Förster Jenő. VII. évf. 1., 2-4. sz., X. évf. 2-4. sz. Lőcse, 1915-1918, Szepesmegyei Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, kötéssel. + Sváby Frigyes: A Szepesség lakosságának sociologiai viszonyai a XVIII. és XIX. században. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványa. VI. kötet. Lőcse, 1901,...
Szentpétery Tibor-Kerny Terézia: Az Olttól a Küküllőig. Erdélyi szász erődtemplomok. Bp.,1988, Officina Nova. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Madarassy László: Nomád pásztorkodás a kecskeméti pusztákon. Sajtó alá rendezte Hála József. Series Historica Ethnographiae 2. Bp.,1990, Néprajzi Múzeum. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés. Reprint.