Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr...
Sárosi Bella: Legjobb szegedi szakácskönyv. Bp., é.n.,"Magyar Kereskedelmi Közlöny", 350 p. Második, bővített kiadás. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés, restaurál gerinccel, a szennylapokat kicserélték, a címlapon kis szakadásokkal, szamárfülekkel.
Sasi Szabó Józsefné, alsókáldi Káldy Emma: Az észszerű táplálkozás szakácskönyve. Bp., 1936. Erzsébet nőiskola. Foltos egészvászon kötésben, címlap nélkül.
Dr. Simonkai Lajos: Növényhatározó a Magyarországon honos virágos növények osztályainak, családjainak, génuszainak, valamint monotyp és közfajainak meghatározására. Bp.,1895, Nágel Bernát, VIII+189 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, foltos, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, egy kijáró lappal, ceruzás jegyzettel.
Hans Memmler (szerk.): Allendorffs Kulturpraxis der Kalt- und Warmhauspflanzen. Berlin, 1921, Paul Parey. Negyedik kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.