Corpus juris Hungarici seu decretum generale inclyti regni Hungariae partiumque eidem annexarum in duos tomos distinctum. Buda, 1779, typis regiae universitatis. 2.köt. Kopottas bordázott egészbőrkötésben, Metszett címképekkel
Montesquieu: A törvények szelleméről. I-II. kötet. A bevezető tanulmányokat írták: Hajdu Gyula, Mátrai László. Az Állam- és Jogtudományok Úttörői. Fordították: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel, a gerinc foltos. Megjelent 800 példányban.
Bánkiné Molnár Erzsébet: A jászkun szabadság. A törvényesség helyi sajátosságai a Jászkun kerület népi kultúrájában. (1682-1876.) Jogi Kultúrtörténeti, Jogi Néprajzi Kiskönyvtár 3. Szekszárd, 2017, Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar. Kiadói papírkötés.
Szőcs Sebestyén: Polgári kori jogszolgáltatási szervek iratai. (1869-1950.) Levéltári módszertani és oktatási füzetek 11. szám. Bp.,1990, Új Magyar Központi Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
A közutakról és vámokról szóló 1890. évi I. törv.-czikk végrehajtása iránti utasítások. Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp.,1890, Nágel Ottó, XV+144 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az utolsó lap kijár.
Magyarországi Rendeletek Tára. I. évf. 1867. (3. kiadás.), XXI. évf. 1890. I. kötet., XXVIII. évf. 1894. II. kötet. Bp.,1890-1894, Nágel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, és átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel, "Magyar Királyi Belügy Minister" bebélyegzéssel.
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. Pótkötet a második kiadáshoz I. Bp.,é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötésben, sérüléssel
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar ...
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapít...