Abrégé de l'histoire de l'église. Tome Troiséme. Lyon, 1695, Jean-Babtiste Barbier, 403+33 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a hátsó borítón és a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Abrégé de l'histoire de l'église. Tome Quatriéme. Lyon, 1695, Jean-Babtiste Barbier, 403+33 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a borítón apró sérüléssel, a gerincen sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1899, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Harmincnegyedik, az egyházmegyei hatóság jóváhagyásával ellátott képes kiadás. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Korabeli átkötött illusztrált egészbőr-kötés, rézveretekkel, rézkapcsokkal bőr szíjon, Losonc, Hegedüs Pál könyvkötő, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel, a rézvereteken és rézkapcsokon kisebb-nagyobb patinával, kissé foltos lapokkal, a címlapon kis szakadással.
Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Két kísérőfüzettel. Csapodi Csaba: A Jordánszky-kódex. Utószó és szómagyarázatok a Jordánszky-kódex olvasatához. Bp., 1984 Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, eredeti tékában. Jó állapotban.
Huszár Gál: A keresztyéni gyülekezetben való isteni dicséretek./ Kálmáncsehi Márton: Reggeli éneklések. 1560-1561. A kísérő tanulmányt Borsa Gedeon írta. A fakszimile szövegét Varjas Béla gondozta. Bibliotheca Hungarica Antiqua XII. kötet. Bp.,1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Horae Beatae Mariae Virginis I-II. kötet. Az Egri Főegyházmegyei Könyvtárban őrzött kódex hasonmása. Iványi Sándor és Dercsényi Dezső tanulmányaival. Bp., 1976, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói karton-tokban. Jó állapotban.
Dr. Kosztolányi István: Így szólott az úr. I-II. kötet. Ószövetségi bibliai történetek. Kézikönyv a biblia történetének tanításához, egyszersmind bevezetésül a szentírás olvasásához.
A borító Márton Lajos munkája. A térképeket Kosztolányi Árpád rajzolta.
Bp.,1942,Korda Rt. Fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet papírborítóján kis szakadások, de alapvetően jó állapotban.