Magyar Parasztmesék. Kiadják Illyés Gyula, és Ortutay Gyula. Buday György rajzaival. Bp.,[1936], Franklin-Társulat, 170+2 p. Buday György szövegközti és egy egészoldalas illusztrációjával. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, megerősített kötéssel, a hátsó szennylap sarkán hiánnyal, egy-két rajzon kisebb kiszínezéssel.
Bálint Ágnes: Frakk és a foci. Várnai György rajzaival. Bp.,1979,Móra. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az illusztrátor, Várnai György (1921-1991) általi rajzos dedikációval, valamint dedikált ajándékozási kártyával.
Walt Disney: Bernard és Bianka. Az egérrendőrség. Bp.,1992, Egmont-Pannónia. Kiadói papírkötés, az elülső borítója kissé gyűrött, a gerincen apró sérüléssel.
Puskin: Mese Szaltán cárról. Győry Miklós rajzaival. Fordította. Áprily Lajos, Fodor András, Illyés Gyula, Kormos István, Vas István. Bp.,1953, Ifjúsági Könyvkiadó Vállalat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, egy egészoldalas illusztráció sérült, kiszínezték, egy oldal szakadt, sérült, pár lapon kisebb szakadásokkal.