Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Kiadói félbőr sorozatkötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerince kissé viseltes, tulajdonosi névbélyegzőv...
Székely András: Kós Károly. Budapest, 1979, Corvina, Offset és Játékkártya Nyomda, 12 p+12 t.. Kós Károly grafikai munkásságának bemutatása, színes illusztrált kiadvány. Kiadói illusztrált, papír mappában, magyar, angol, német és francia nyelven.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói festett, gerincénél kissé felfeslett egészvászon kötésben. Egy tábla kijár.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1939, Singer és Wolfner. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis nyomódással a gerincen.