László Gyula: Az ősember művészete. Bp.,1968,Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Bagyinszky Zoltán: Magyar kastélyok. Debrecen,é.n.,TKK. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a tartalomjegyzéknél bejelölésekkel, jó állapotban.
Új magyar képzőművészet. IV. Szerk. és az életrajzokat összeállította: Dr. Fehér Zsuzsa. Bp.,1954, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés,
Hauser Arnold: A modern művészet és irodalom eredete. A manierizmus fejlődése a reneszánsz válsága óta. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Herbert Read 2 műve: A modern szobrászat. Fordította: Kodolányi Gyula.+A modern festészet. Fordította:Gottschlig Ferenc. Bp.,1965-1987, Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kemény-kötés, kiadói szakadtpapír védőborítóban, jó állapotban.
Der Französische Impressionismus. Die Hauptmeister in der Malerei. Wolfgang Balzer kísérőszövegével. Dresden,1958,Der Kunst. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Izmusok sorozat 4 kötete: Az expresszionimus, A romantika, A futurizmus, A szürrealizmus. Bp.,1962-1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. Változó állapotban.
G. di San Lazzaro: Paul Klee. Leben und Werk. München-Zürich, 1958, Droemersche Verlagsanstalt Th. Knaur Nachf. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopott borítóval, papír védőborítóban.