Nikolaus Pevsner: Az európai építészt története. Nyugat-Európa a X. századtól a XX. századig. Fordította: Borbás Mária. Bp., 1972, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Csáky József: Emlékek a modern művészet nagy évtizedéből. (1904-1914.) Bp.,1972, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Art Forum. 2013-2014. Magyar Képzőművészeti és Iparművészeti Társaságok Szövetsége. Szerk.: Butak András. Bp.,2014, MKITSZ. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Építési zsebkönyv I-II. Szerk.: Dr. Möller Károly. Bp., 1934-1935, Szerzői kiadás,(Királyi Magyar Egyetemi Nyomda), 1200+XL+1087+XIV p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, a II. kötet foltos.
Hevesy Iván: Az impresszionizmus művészete. 45 képpel. Gyoma, 1922, Kner, 103 p. Kiadói, Kozma Lajos által illusztrált kartonált papírkötésben, kis sérüléssel a gerincen, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány. Kozma Lajos könyvdíszeivel. Számos illusztrációval.
Schneider Marius: Egyiptomi parasztdalok. Lieder Aegyptischer Bauern. Bp., 1943, Magyar Néprajzi Társaság, 153-183 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Különlenyomat a Kodály Zoltán emlékkönyvből.