Histoire des Revolutions de Hongrie, ou l'on donne une idée juste de son legitime Gouvernement. I-V. kötet. La Haye [Hága], 1739, Jean Neaulme, 6+446+6+352+6+392+6+362+6+410 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, festett lapélekkel, a II. kötetben foltos lapokkal, a III.-IV.-V. kötet borítói viseltesek, elvált a könyvtesttől, a címlapok kijárnak, az I. kötetből a rézmetszető portré, és a kiha...
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer b...
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-III. kötet. Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539+IV+532 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kettő kötet festett lapélekkel, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal, intézményi és névbélyegzőkkel.
Ribáry Ferenc-Marczali Henrik-Molnár Antal: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára I-VIII. kötet. 1-148. füzet. Bp.,1879-1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr mappák, benne kiadói papírkötéses füzetekkel, változó állapotban, részben szakadozott papírborítókkal és kopott félbőr borítókkal. Két füzet hiányzik: 130., 144. füzetek.
G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Fordította Schöpflin Aladár. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címlap, az elülső előzéklap és a címkép kijár, az elülső szennylap szakadt.
[Gányi József]: Mausoleum invictissimorum Hungariae regum et ducum lingua patria exornatum et trium divorum imperatorum Leopoldi M. Josephi I. et Caroli VI. cineribus auctum. Pestini (Pest),[1779],Litteris Royerianis, 1(címlap)+11 sztl. lev. Latin nyelven.+ Horányi Elek: Magyarországnak hatalmas és ditsőséges királyainak és elsö vitézkedo kapitányainak emlékeztető koporsó épülete, melly az halotti...
Giovan Pietro Della Stua: Memorie per servire alla storia di S. Anselmo, duca di Cividale del Friuli Udine 1775, Frat. Murero, 72p. + Vita della beata Elena da Udine terziaria Agostiniana Colla storia del suo culto. Venezia, 1771. Bettinelli; 46p. + Memorie del Rmo Padre F. Basilio da gemona... Udine, 1775. Murero. 94p. Későbbi félvászon kötésben / In later half linen binding.
Archívum 1-17.+Archívum Supplementum ad honorem Béla Kovács dedicatum. Szerk.: Kovács Béla, Bán Péter, Á. Varga László, Csiffáry Gergely. A Heves Megyei Levéltár Közleményei. Eger, 1973-2004, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 és 500 példányokban. Kivéve a 17. kötet: 700 példányban jelent meg.
A múlt születése sorozat 12 kötete: Nicholas Postage: Az első birodalmak. David Oates-Joan Oates: A civilizáció hajnala. D. W. Harding: Az őskori Európa. Peter Warren: Az égei civilizáció. John Reich: Az ősi Itália. Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek. P. R. S. Moorey: Bibliai tájak. Michael Rogers: A hódító iszlám. Patrick FitzGerald: Az ősi Kína. Edward Kidder: Az ősi Japán. Peter Ga...