Életmód, szemléletmód és a módi változása a parasztság körében a 19-20. század fordulóján. Szerk.: Flórián Mária.Bp.,2010, MTA Néprajzi Kutatóintézete. Kiadói papírkötésben. A szerkesztő, Flórián Mária (1940-) etnográfus, muzeológus által dedikált, dátumozva.
Vadnai Béla: Verespataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig.) A közművelődés könyvei 3. szám. Bp.,1942, Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), K. V. Filmnyomda-ny.), 3 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték. Vadnai Béla kártyájával.
A magyar történelem képeskönyve. Összeállította Genthon István. Bevezetőt írta Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, XXXVIII+216 p. Gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott gerinccel.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó borítóval és gerinccel.
Edmund és Jules de Goncourt: A nő a XVIII. században I-II. Fordította Wildner Ödön és Fábry Rezső. Kis Helikon 15-16. Bp.,(1921), Rózsavölgyi és társa, 292+4+265+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton-tokban, jó állapotban Megjelent 3100 példányban. Számozatlan példány.
A magyarok elődeiről és a honfoglalásról. Kortársak és krónikások híradásai. S. a. r.: Györffy György. Bp., 1965, Gondolat. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Josef Klíma: Mezopotámia. Ősi civilizáció és kultúra a Tigris és az Eufrátesz mentén. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kákosy László: Ré fiai. Az ókori Egyiptom története és kulturája. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, aláhúzásokkal, de egyébként jó állapotban.