Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból I. kötet. I. kötet: Az 1859-ki olasz háború korszaka. Bp., 1880, Athenaeum, 1 t.+XXX+2+512 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, az utolsó oldal javított, tulajdonosi névbélyegzővel.
Cox György: Görög regék. Angolból fordította és bevezetéssel ellátta Komáromy Lajos. Bp., é.n., Franklin. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé sérült gerinccel.
Katona Imre: Parasztságunk életének átalakulása. Gyulai Erkel Ferenc Múzeum kiadványai. Gyula, 1962, Erkel Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A szerző által dedikált.
Mód Aladár: 400 év küzdelem az önálló Magyarországért. Bp., 1943, Bartsch Sándor. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, kissé kopott borítóval.