Weszprémi [István] Stephanus): Succincta medicorum Hungariae et Transilvaniae biographia. 1-2. rész. (egybekötve) Első kiadás! Lipsiae-Wiennae, 1774-1778. Sommer-Tratnern. [16]+208 p.; [8]+ 221+[7] p. A mű négy kötetben teljes. Példányunk az első kiadásváltozat, melyhez nem készült címkép-metszet. A magyar orvostörténeti irodalom kiemelkedő darabja, a hazai orvostörténet-írás úttörőjének főműve. ...
Verseghy Ferenc: Lexicon Terminorum Technicorum az az Tudományos Mesterszókönyv. Próbaképpen készítették Némelly Magyarnyelvszeretők. Budánn, 1826. Királyi Magyar Universitás. XXIV. 520 l. Címlap pausszal javítva. Korabeli egészvászon kötésben.
Magyar gyógyszerkönyv. Pharmacopoea Hungarica. Második kiadás. Bp., 1888, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, sérült lapokkal, kopottas állapotban + Dr. Moldoványi István: Kommentár a Magyar gyógyszerkönyv második kiadásának függelékéhez. Bp., 1896, Gyógyszerészi Hetilap. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának 7 kötete: Nauwelaerts L.: Harc a petróleumért. Dr. Lengyel Béla: Világhódító ipari anyagok. Miall Stephen-Miall Laurence Mackenzie: Anyag és élet. Talman Charles Fitzhugh: A levegő birodalma. Garbedian H. Gordon: A természettudomány legújabb állomásai. Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Karlson Paul: A gépmadár. Bp...
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának kötete: Dr. Kol Erzésbet: Tiszaparttól Alaszkáig. Sure Barnett: Az élet intézői. Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Bp.,1940 -1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói világos barna egészvászon-kötés, változó állapotban, kis kopásnyomokkal a borítón, az egyik borítósarkon folttal.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. I. kötet.: A. köt. Az emberi test tájékai. B., A csonttan. C.,A szallagtan. D., Az izomtan. A tizenegyedik kiadást átnézte és kiadta: Dr. Hochstetter Ferdinánd. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán. Tizenegyedik kiadás. Bp.,é.n. (cca 1920),Univeristas, 2+399 p. Részben színes fametszetekkel, és eredeti röntgenképekkel. Átkötött modern ...
Magdics Gáspár: Tanulságosabb fejezetek a természettudományok köréből. Bp., 1922, Szent István Társulat. Második kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél javított oldallal, de egyébként jó állapotban.
A sebészet kézikönyve. Druitt's Surgeon's Vade-mecum. 12. kiadás. Szerk. Stanley Boyd. Ford. Dr. Bakó Sándor. Az eredetivel összehasonlította Dr. Réczey Imre. 373 fametszetű ábrával. Bp. 1890. Eggenberger. XV. 1109 p. 1 sztl.lev. Korabeli, félvászon-kötésben, festett lapszéllel.
Dr. Buday Kálmán: Kórboncolástan I-II. kötet. I.kötet: Általános rész. II. kötet: Részletes rész. Bp.,1915, Universitas. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhol ceruzás aláhúzással, az I. kötetben a hátsó szennylap és az utolsó két lap kijár.
Toldt, [Karl] Károly: A tetembontás atlasza. 1505 nagyrészben színes fametszettel és 13 eredeti röntgenképpel. A magyar kiadást sajtó alá rend. Tellyesniczky Kálmán. 1-6. köt. (Teljes!) 1. köt. Az emberi test tájékai. A csonttan. 2. köt. A szallagtan. 3. köt. Az izomtan. 4. köt. A zsigertan. 5. köt. Az értan. 6. köt. Az idegtan és érzékszervek tana. Bp. 1914-1912.! Universitas. 973 l. (folyamatos ...
dr. Preisz Hugó (1860-1940) orvos, állatorvos, bakteriológus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 1900-1928 között megjelent összes cikkeinek tanulmányainak gyűjteménye. Egy kötetbe kötve. Korabeli félvászon kötésben. Feltehetően saját gyűjtemény.