3 db Nyírő József könyv:
Sibói bölény+Mádéfalvi veszedelem+Kopjafák. Bp., 1937-1943,Révai. Kiadói halina-kötés, és félvászon-kötés, a halina-kötések némileg foltosak, a félvászon-kötés kopott, foltos, kissé sérült borítóval.
Croiset Maurice: A görög eposz története. I. kötet. Bp., 1897. MTA. 352 p. Fordította Kempf József. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, két kijáró lappal.
2 kötet az MTA könyvsorozatából:
Burckhardt Jakab: A renaissancekori műveltség Olaszországban II. kötet. Fordította: Bánóczi József.
Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi szabadságharcból 1588-1598. II. kötet. Bp, 1896-1917, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Elias Lönnrot: A régi Kalevala előszava. Vanhan Kalevalan esipuhe. Bp.,1985, Hazafias Népfront - Akadémia Kiadó. 234. sz. számozott példány, készült 2150 példányban. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban.